جریمه گوگل برای صفحات دارای پاپ‌آپ از ژانویه ۲۰۱۷

اخبار ۰

گوگل امروز اعلام کرد صفحات دارای صفحات جانبی ناخواسته را جریمه می‌کند، به طور عموم تبلیغاتی که به صورت پاپ‌آپ هستند، شروع از سال ۲۰۱۷:

صفحاتی که به صورت ناخواسته نمایش داده می‌شوند تجربه بدی را برای کاربران نسبت به صفحاتی که بلافاصله در دسترس است فراهم می‌کند. این می‌تواند برای دستگاه‌های تلفن‌همراه با صفحات اغلب کوچک مشکل‌ساز باشد. به منظور بهبود تجربه جستجو در تلفن‌همراه، پس از ۱۰ ژانویه ۲۰۱۷، صفحاتی که در آن محتوا به سادگی در دسترس نیست برای کاربران نتایج جستجو در تلفن‌همراه شاید رتبه بالایی نگیرند.

تلاشی دیگری از موتور جستجوی گوگل برای دسترسی آسان‌تر کاربران به محتوا در تلفن همراه. دو سال پیش گوگل برچسب mobile-friendly را به نتایج جستجوی خود اضافه کرد، که پس از پیدا کردن ۸۵٪ صفحات دارای رابط دوستانه برای موبایل حذف خواهد شد. در آوریل ۲۰۱۵ گوگل رابط دوستانه برای موبایل را به عنوان یک مشخصه رتبه‌بندی تعیین کرد، که می‌تواند کمک کند به صاحبان وبسایتهای محبوب.

جریمه شامل چه صفحاتی می‌شود؟

تمام صفحات جانبی جریمه نمی‌شوند، گوگل سه حالت ناخواسته را در نظر می‌گیرد: پاپ‌آپی که پس از ورود به صفحه از نتایج جستجو محتوا را پوشش می‌دهد، پاپ‌آپ‌های مستقلی که امکان نمایش محتوا را می‌گیرند، و ایجاد لایه (Modal) شبیه به پاپ‌آپ به طوری که محتوا در زیر آن باشد.سه حالت ایجاد پاپ‌آپ و دسترسی نداشتن به محتوا

پاپ‌آپ و وردپرس

در فهرست افزونه‌های وردپرس بیش از ۱,۰۰۰ افزونه وجود دارند که کاربران می‌توانند تبلیغات پاپ‌آپ خود را ایجاد و مدیریت کنند. ثبت‌نام در خبرنامه یکی از استفاده‌های عموم برای پاپ‌آپ است، که معاف از جریمه گوگل نیست. کاربران وردپرس پاپ‌آپ را برای نمایش پیام، کوپن تخفیف، پیشنهاد عضویت، تبلیغات، و دیگر حالتهای تبلیغاتی استفاده می‌کنند. بهتر هست به دنبال روش دیگری برای جذب بازدید کننده بود.


برچسب‌ها: ،

ارسال دیدگاه